KONFERENCE

Klasické obchodní služební cesty, nejsou nutností a lze je je úspěšně nahradit virtuálními konferencemi.

Hlavní myšlenkou bylo propojit účastníky konference v co nejvyšší kvalitě, což i přes pokročilé technologie současnosti, je nejvyšším úskalím. Překvapivě standardem jsou konference pouze v rozlišení 720p, což odpovídá kvalitou televiznímu vysílání první vlny digitalizace před patnácti lety.

Chtěli jsme víc a dosáhli jsme přenosové kvality 1080p, což je srovnatelné s běžným televizním standardem současnosti. Za těchto podmínek i na monitorech velkých úhlopříček, je obraz srovnatelný s obrazem na televizním přijímači. Podmínkou je dostatečné datové připojení k internetu - pro každý počítač zapojený do konference potřebujeme rezervovat optimálně 10Mb v příchozím i odchozím spojení, tedy obyčejné xDSL a LTE linky s touto konektivitou mohou mít problémy.

Do konferenční místnosti dokážeme umístit několik kamer, například na horní hranu monitoru, na kterém probíhá samotná videokonference, tak aby každý účastník byl v "očním" kontaktu s ostatními členy, druhou kameru na stativ a zobrazovat například pracovní plochu přednášejícího, třetí kamera může sloužit jako skener, pro zobrazení tištěných podkladů.

Mezi kamerami může přednášející přepínat, nebo umožňujeme i spojení několika kamer do jednoho obrazu.

Samotnou záležitostí je snímání zvuku - systém doplňujeme jedním či více stolními mikrofony, případně "Headsety", tak aby zvuk byl snímán v nejlepší možné kvalitě.

Pokud je potřeba v konferenční místnosti zrealizovat standardní přednášku, nebo školení, instalovaný monitor lze propojit pomocí dalších vstupů s běžnými notebooky přednášejících.

Cenová kalkulace je velmi individuální, v případě zájmu nás kontaktujte.