ROUTERY s rodičovskou ochranou

Distanční výuka, děti celé dny na Internetu. Občas řešíme, jak pomoci rodičům s Wi-Fi, jak udělat aby Wi-Fi fungovala, jen když rodiče povolí, aby se pro notebooky a mobily dětí spustila například ve všední dny v 7:30 a vypínala v 19:30, ale aby současně běžela druhá Wi-Fi síť pro rodiče, a jak omezit aplikace? No jak tohle vyřešit?

Routery pro domácnosti s rodičovskou kontrolou HomeShield

TP-Link Archer AX73.

Velmi efektivní nástroj pro kontrolu domácí sítě.

Ovládání funkcí prostřednictvím mobilní aplikace jednoduše odkudkoliv.

Robustní rodičovská kontrola:

Uživatelské profily podle věku: Snadno nastavte profil pro každého člena rodiny na základě jeho věku a nastavte specifické časové limity a množství povoleného času tráveného online. Přiřaďte zařízení k profilům, aby se pravidla rozšířila na jednotlivá zařízení i na členy rodiny.

Filtr obsahu:

Nastavením klíčových slov, jako jsou sex, násilí nebo drogy filtrujte a blokujte obsah k vyhledávání nebo čtení, který nemusí být pro vaše děti vhodný.

Čas spánku:

Zajistěte, aby si vaše rodina zachovala zdravé digitální návyky nastavením doby spánku a omezením internetu.

Časové odměny:

Dopřejte svým dětem dodatečný čas online jako druh odměny, kdykoli je to potřeba. Nebo i děti samotné mohou o více času online také požádat.


Archer AX73 - Dvoupásmový gigabitový Wi-Fi 6 router

Gigabitová Wi-Fi síť pro streamování v rozlišení 8K – 5 400Mbit/s WiFi síť s podporou 4×4 HT160 pro rychlejší prohlížení webových stránek, streamování a stahování, a to vše současně.†

Připojte více zařízení při zachování vysoké rychlosti – router podporuje technologie MU-MIMO a OFDMA, které snižují zahlcení sítě a čtyřnásobně zvyšují průměrnou propustnost.‡**

Široké pokrytí – 6 antén a technologie Beamforming zajišťují rozsáhlé pokrytí.

Vysoký výkon – 1,5GHz tříjádrový procesor zaručuje spolehlivý a vysoký výkon.

HomeShield – prémiové služby zabezpečení společnosti TP-Link chrání vaši domácí síť díky vyspělým funkcím na ochranu sítě a zařízení IoT.*

Lepší odvětrávání, méně tepla – díky vylepšeným ventilačním otvorům může celý router pracovat na plný výkon.

Port USB pro sdílení – 1 port USB 3.0 umožňuje snadné sdílení médií a vytvoření privátního cloudu.

Snadné nastavení – s aplikací Tether nastavíte router za pár minut.

FUNKCE

Frekvenční rozsah (GHz): 5 GHz, 2.4 GHz

WiFi rychlost: 5 GHz: 4804 Mbps; 2.4 GHz: 574 Mbps

Procesor: 1.5 GHz Triple-Core CPU

Ethernetové porty: 1× Gigabit WAN Port; 4× Gigabit LAN Ports

USB port: 1× USB 3.0 Port

Napětí: 12V = 2.5A

Rozměry: 272.5 × 147.2 × 49.2 mm

Systémové požadavky: Internet Explorer 11+, Firefox 12.0+, Chrome 20.0+, Safari 4.0+,

Certifikace: FCC, CE, RoHS

Balení obsahuje:

  • Wi-Fi Router Archer AX73

  • Napájecí adaptér

  • RJ45 Ethernet kabel

  • Uživatelská příručka


Dokonalé pokrytí domácnosti Wi-Fi pomocí TP-Link Deco

Toto zařízení patří také do domácího segmentu a řeší téměř neřešitelné - špatné pokrytí v pokojíčku, ložnici, na záchodě, v koupelně nebo garáži. To vše lze i doma téměř* bez chybičky pokrýt pomocí bezdrátových jednotek DECO.

Většina z nás již zažila různé "opakovače" a "repeatery", jejich vlastností vždy bylo to, že sice mobil ukazoval plný signál Wi-Fi, ale data nějak netekla, nebo tekla pomalu... Tak tomu je již konec.


Máme tu skvělý systém DECO. Základní sada obsahuje tři jednotky, podle typu buď pro pásmo 2.4GHz, nebo hybridy i s 5GHz. Systém nefunguje jako "opakovač" stávající Wi-Fi sítě tak. že přestože již máte skvělý a výkonný router AX73, tak bohužel jeho Wi-Fi byste měli vypnout a propojit jej ethernetovým kabelem s první jednotkou DECO. Následně nainstalujete aplikaci do mobilu, vytvoříte si účet TP-Link a začnete Wi-Fi nastavovat.

Můžete nastavit několik oddělených sítí, například pro rodiče, pro děti, pro hosty, jejich různá hesla.

Postupně zapojíte do systému všechny tři jednotky. Každá z jednotek má kontrolku, tak že když máte hotovo a rozhodnete se jednotky umístit po bytě, tak každá jednotka barvou kontrolky ohlásí, jestli je toto místo ještě vhodné či už nikoliv. Osobně bych to hodnotil tak, že když mobil zaznamenal signál o velikosti "dvou čárek" tak to bylo ještě vhodné místo, "jedna čárka" už nikoliv.

Kontrola: V aplikaci máte přehled o aktuálním datovém toku na jednotlivá zařízení také aplikace dokáže upozornit, když se do Wi-Fi připojí nové zařízení. Dokážete také určité zařízení "zabanovat", Toť asi ale vše, větší kontrolu už pak poskytne už jen výše uvedený AX73 a nebo Mikrotik :)

DECO je skvěle odvedené, každé zařízení má dva LAN porty, tak že ke každé jednotce můžete připojit další zařízení, které nemá Wi-Fi - například Settopbox, IP kameru, NAS, další switch a propojit v pokojíčku celou počítačovou hernu.

*téměř - tak že pokud máte bydlení postavené pomocí železobetonu, armatur, ocelových sítí, roxorů a nebo nově sádrokartónu obaleného hliníkovou izolační fólii... v tu chvíli na toto zapomeňte, Faradayova klec vás spolehlivě ochrání i před technologii Wi-Fi. V těchto případech je i v domácnostech skvělým řešením OMADA.