IT servis Žamberk

DATA

Svět se stává každým dnem více virtuální. Nehmatatelný. Spoustu věcí, které dnes zpracováváme, můžeme vidět jen na panelu obrazovky, mobilu. Sáhnout si na ně můžeme jen myší a klávesnicí. Kde vlastně jsou tyto virtuální věci, jak se o ně staráme, jakou pro nás mají cenu a jak by nás ohrozila ztráta těchto virtuálních věcí? Co třeba pár dokumentů a fotek , nebo databáze obsahující celou historii firmy za desítky let, co se stane, když najednou tyto virtuální "věci" zmizí?

Každý den děláme vše pro to, aby žádný z našich klientů nezažil tento okamžik. Jakýkoliv hardware ztrácí smysl, když nemáte data, na kterých jste ještě včera pracovali.

Naše zákazníky vnímáme spíš jako rodinu, nasloucháme jejich požadavkům a chráníme je před nečekanými situacemi, které by se v jejich IT infrastruktuře mohly vyskytnout a omezit jejich každodenní pracovní činnost. Máme rádi, když nás naši "členové rodiny" poslouchají a respektují naše doporučení. Naše řešení jsou účinná, nepatří mezi nejlevnější, ale mají smysl.

Snažíme se být co nejvíce operativní a nezávislí na subdodavatelích. Podle potřeby se učíme nové postupy, pracujeme s aktuálními technologickými prvky. Rádi říkáme, že umíme postavit firmu na zelené louce. Umíme pracovat s routery a firewally MIKROTIK, umíme vytvořit sítě VLAN, řiditelnými switchi D-Link data rozvést a izolovat, například OPTICKÝM VLÁKNEM, které si umíme natáhnout, svařit, zapojit a nebo prostřednictvím POE napájet hybridní Wifi vysílače, tak aby jsme pokryli každý kout firmy a to vše ve Wifi CLUSTERU tak aby celá firma používala jednu společnou síť, bez nutnosti přepínání. Pro připojení mobilů a cizích zařízení umíme vytvořit IZOLOVANOU Wifi síť, ze které se nedá dostat do lokální infrastruktury. Data skladujeme ve virtualizovaných server na kvalitních základech HP Enterprise. Naše "členy rodiny" necháme pracovat na strojích HP Prodesk nebo HP Probook s operačním systémem Microsoft WINDOWS, aplikacemi Microsoft OFFICE , to podle toho, jak potřebují být operativní a přes VPN je necháme přistupovat na terminálové servery, tak aby mohli v klidu pracovat z domu například v účetním systému POHODA, kterou umíme různě "ohnout" pomocí XML můstků a uživatelských tiskových sestav, tak aby jsme z ní dostali co nejvíc a nebo co nejvíc dostali do ní. Chráníme je prostřednictvím antivirových řešení ESET a se špióny si poradíme prostřednictvím aplikací SPYHUNTER. A pak ACRONIS... pro případ havárie vše zálohujeme v jednotkách NAS a vyjímatelných kazetách RDX, tak aby byly fyzicky odděleny od počítačové sítě, v bezpečí, třeba i proti RANSOMWARE. Uživatele školíme a seznamuje s aktuálními bezpečnostními hrozbami.

Tento web je spuštěn od 1.1.2020, průběžně doplňujeme informace, prosíme o trpělivost a děkujeme za pochopení.